Mercan Optik İthalat İhracat San. ve Tic. Ltd. Şirketi 1994 yılında kurulmuş olup, 1997 yılından bu yana Türkiye'nin önde gelen optik çerçeve ve güneş gözlüğü üreticisidir. ISO 9001 kalite yönetim sistemine göre tasarlanmış entegre bir üretim tesisine sahiptir. 200'ün üzerinde çalışanıyla yaklaşık 5000 metrekare üzerine kurulan bir tesiste tasarım, ürün geliştirme, üretim, pazarlama, lojistik ve dağıtım zincirini kapsayan bir iş modeli yürütülmektedir.

Başarımızın sadece ürünle değil, sunduğumuz hizmetle de doğrudan bağlantılı olduğuna inanıyoruz. Müşterilerimizin talepleri, bizler için son derece önem arz ediyor. İhtiyaçları ve öncelikleri anlamaya çalışıyor, yenilikleri proaktif bir şekilde takip ediyoruz.
Uluslar arası pazarlarda distiribütörlerimiz ile yakından ilgileniyor, farklı segment ve zevklere hitap eden Benx, Minimix, Benelite, Ondaon, Rococo ve Merlen gibi tescilli markalardan oluşan geniş portföyümüz ile hizmet vermekten memnununiyet duyuyoruz.

Önemli markalarımızdan biri olan Benx bugün, 7 kıta ve 60'tan fazla ülkede temsil ediliyor ve değerli distribütörleri ile uluslararası pazarda büyümeye devam ediyor.Türkiye çapında ise 4500 optikçiden 3500'ün üzerinde optikçi markamizi tercih ediyor.